Lidská práva

Přibližně polovina populace Země neví, že má svá LIDSKÁ PRÁVA.
Příčinou většiny sociálních nepokojů, násilí, povstání, revolucí a válek, které sužovaly tuto planetu už od nepaměti, jsou dlouhodobě nezvládnutá porušování lidských práv.
Ochrana lidských práv je tedy velmi specifický cíl. Proto my všichni i každý z nás máme zodpovědnost. Nemůžete žít zdravě a bezpečně ve světě, ve kterém se národy ke svým lidem a jeden vůči druhému, chovají jako zločinci. Ve světě, kde nátlakové skupiny potlačují veškerá práva, jen aby prosadily sebe, se dlouhodobě žít nedá.
Všeobecná deklarace lidských práv přijatá oficiálně Valným shromážděním OSN 10.prosince 1948, se stala hlavním světovým nástrojem lidských práv. Přestože ji uznává v zásadě 192 členských států Organizace spojených národů, jen málo vlád uplatňuje její části a mnohé ji zcela ignorují.
Veřejnost všeobecně do značné míry neví, že tento dokument obsahující 30 základních lidských práv vůbec existuje, i když stanovuje základy pro mír a lidská práva v dnešním světě.
K dispozici jsou interaktivní webové stránký i s videem, kde si může kdokoli cokoli přečíst a stáhnout. Sada 30 krátkých videoklipů, které zobrazují 30 článků Všeobecné deklarace lidských práv umožňuje zájemcům během minuty poučit se o jednom ze základních práv a za necelou hodinu znát úplně všechna.
Stejně tak je zajímavý sfilmovaný příběh lidských práv.
Během necelých 10 minut lze shlédnout celou historii lidských práv, která začala už před 2.500 lety (v angličtině):